28 років на ринку безпеки!       

“Справа ще і в тім, що ми самі винні, що не диверсифікували в свій час постачання нафти. Монополізм завжди призводить до подібних результатів”, – підкреслив Лукашенко, коментуючи проблему з постачанням нафти з Росії.

“Окремі держави зрозуміли, що за допомогою вентиля на нафтовій трубі вигідні їм питання вирішуються значно легше. Не думайте, що я натякаю тут тільки на Росію. Це стало нормою для держав планети, котрі мають від Господа таке щастя. На жаль, не дивлячись ні на які взаємні зобов’язання, така практика стала застосовуватися і по відношенню Білорусі, – сказав Лукашенко. 3 березня на нараді з питань забезпечення ефективної роботи нафтопереробного комплексу країни на 2020 рік та перспективу. – Умови поставки нафти в ультимативній формі ув’язуються з іншими проблемами, котрі бажає вирішити держава-постачальник. Відбувається це без оглядки на діючу договірну базу і принципи побудови наших відносин”.

Він зазначив, що на нафтову сировину зав’язані не тільки потреби внутрішнього ринку палива, але і стабільна робота хімічних та інших підприємств.

Білорусь не ставить питання так, що не буде купувати російську нафту. “Будемо. Тому що ця нафта, її добування і транспортування створювалися у тому числі і руками білорусів – тих поколінь, за якими ми з вами пришли. І логістика тут сама зручна. Але ми, звісно ж, не будемо постійно повзати на колінах 31 грудня, вимолюючи цю нафту. І коли зникне монополізм, легше буде домовлятися і за ціни”, – зазначив Лукашенко.

“Час остаточно прийняти той факт, що в енергетичних питаннях треба розраховувати тільки на себе, а в критичний момент навіть найближчий партнер буде керуватися лише логікою власних інтересів”, – добавив він.

Олександр Лукашенко зазначив, що в Бєларусі є два крупних і розвинутих підприємства по переробці нафти: заводи в Новополоцьку і Мозирі, що випускають якісну і конкурентоспроможну продукцію, котра є бажаною на зовнішніх ринках. З урахуванням їх розташування білоруський керівник нагадав про задачу з диверсифікації поставок і можливих маршрутах. Один з них – через Україну по нафтопроводу Одеса – Броди, другий – через порти на Балтиці.

“Ринок є, хороший ринок, близькі ринки. Але потрібна логістика. Ми також за останні місяці багато опрацювали по поставкам нафти. Я вже сказав, що біля 40%, може бути, 50% будемо як завжди купувати нафту в Росії (якщо Росія захоче), коли остаточно диверсифікуємося. А по 30% можемо купувати з портом Балтики і із Одеси. Це будуть три джерела. Ми повністю по поставкам нафти можемо диверсифікуватися”.

Лукашенко нагадав, що були дуже серйозні заяви і наміри збоку США. “З Держсекретарем я на цю тему говорив – допомогти нам з інфраструктурою і поставками нафти. Помпео сам запропонував по конкурентним цінам цю нафту. І на мюнхенській конференції була заява: вони виділили $1 млрд для будівництва об’єктів логістики, тобто для поставки нафти, – сказав Олександр Лукашенко. – У тому числі ми можемо розраховувати, що отримаємо від них зовсім дешеві кредити на будівництво тієї ж нещасної труби з Балтики. Десь-то нам треба пара перемичок, котрі Влада розраховує будувати аж три роки. Не буде цього. Півтори-два роки, не більше! І $100-120 млн ми самі найдемо на ці перемички”.

С кінця грудня минулого року НПЗ Білорусі вимушені працювати в умовах зниженого завантаження виробничих потужностей. “Обсяг переробки нафти в січні-лютому 2020 року склав 1 млн 850 тис. т нафти, “Нафтан” – 892 тис. т, Мозирський НПЗ – 962 тис. т”, – сказав прем’єр-мінистр Сергій Румас.

Навини від Belprauda.org у Telegram. Підписуйтеся на канал https://t.me/belprauda.

BSM NVS 2021 204x127 W

Ще пахнуть фарбою

 

 

 

Заголовки новин та публікацій

«Воєнна кампанія російсько-української війни 2023: уроки для України та висновки на наступний рік»

 

Детальніше.

Календар подій

Минулий місяць Березень 2025 Наступний місяць
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
week 9 1 2
week 10 3 4 5 6 7 8 9
week 11 10 11 12 13 14 15 16
week 12 17 18 19 20 21 22 23
week 13 24 25 26 27 28 29 30
week 14 31
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com