Щиро вітаємо Провозіна Олександра Петровича – Заступника Голови правління – Акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів», керуючого ліцензійною діяльністю підприємства в галузі захисту інформації з 70-річним Ювілеєм!
Провозін О.П. є знаним фахівцем в галузі захисту інформації в Україні, найстаріший учасник робіт з протидії технічним розвідкам (в ПД ІТР з 01.04.1975р.), постійно успішно працюючий в зазначеній галузі і у цей час. Крім того, Ви є активним дописувачем журналу «Бизнес и безопасность» (починаючи з 1996р.) за напрямками захисту інформації та історії створення і використання техніки магнітного запису для забезпечення безпеки польотів в авіації та космонавтиці.
Зичимо Вам, Олександре Петровичу, доброго здоров’я і наснаги, довгих років творчого життя і плідної співпраці, успіхів у Ваших добрих починаннях та справах!
З повагою,
редакція журналу БиБ
Довідка
Провозін Олександр Петрович (Короткий опис діяльності)
Народився 30.01.1951р. у селищі Марківка Марківського району Ворошиловградської обл.
Закінчив Великоновосілківську СШ №2 Донецької області у 1968р. з золотою медаллю. Авіамоделізмом та радіоаматорством займався з дитинства.
У 1975р. закінчив Київський політехнічний інститут, отримав кваліфікацію інженер-електрик за спеціальністю «Інформаційно-вимірювальна техніка».
З 01.04.1975. працював за направленням у Київському НДІ електромеханічних приладів у лабораторії спеціальних досліджень, яка займалась забезпеченням протидії іноземним технічним розвідкам (ПД ІТР) у виробах, які створював інститут. І по сьогодні займається у тому ж інституті і у тому ж підрозділі, який тепер називається комплексним науково-дослідним відділенням захисту інформації «Бар’єр» питаннями ПД ТР. Пройшов шлях від інженера до керівника інституту (2014р.). Весь час виробничої діяльності займався роботами в галузі ПД ІТР (до 1993р.), а після 1993р. в галузі захисту інформації – забезпечення інформаційної безпеки держави. Найстаріший в Україні активно постійно працюючий робітник галузі захисту інформації (з 01.04.1975р. у ПД ІТР).
Зберіг доробок радянських часів – унікальну матеріально-технічну базу, нормативно-технічну базу та фахівців. Це дозволило НДІ ЕМП першим в Україні отримати дозвіл за № ДСТЗІ – ІV- ТД/2 від 23.12.1993р. на право здійснення робіт в галузі ТЗІ.
За час діяльності після 1993р. забезпечив створення низки захищених технічних засобів і засобів ТЗІ, а також численні КТЗІ та КСЗІ класів «1» та «2» на ОІД державних замовників.
На початку 2000-х років разом з відомим фахівцем з НПО «Електронмаш» Солдатенко Г.Т. забезпечив розробку та впровадження технології пасивного захисту ПК від витоку каналами ПЕМВН у ТОВ «ЕПОС».
В галузі КЗІ керував проведенням тематичних досліджень низки виробів, розробив їх методики спеціальних та тематичних досліджень, інструментального контролю засобів ТЗІ та КЗІ.
ПАТ «НДІ ЕМП» наказом Адміністрації Держспецзв’язку України № 64 від 16.04.2008р. включено до «Реєстру організаторів державної експертизи в галузі технічного захисту інформації», а Провозіна О.П. визначено експертом в галузі захисту інформації. Забезпечив проведення державної експертизи низки виробів.
Постійно приймає участь в Міжнародних науково-практичних конференціях «Безпека інформації в ІТС», щорічних виставках «Безпека», які проводить Держспецзв’язку України та інші. Опублікував низку статей у різних фахових виданнях.
Створив в НДІ ЕМП два учбові класи з ТЗІ, оснастив необхідною вимірювальною апаратурою і виготовленим самостійно та разом зі студентами наочним приладдям, де проводяться практичні та теоретичні зайняття згідно договорів про співпрацю зі студентами НАУ та ДУТ – майбутніми фахівцями в галузі захисту інформації.
Створив у АТ «НДІ ЕМП» музей техніки магнітного запису, в якому є розділ та експонати, присвячені роботам в галузі ПД ІТР та захисту інформації з унікальними експонатами, зокрема засоби захисту та захищені технічні засоби серії «Граніт».
Співпрацює з Житомирським музеєм космонавтики, Державними авіаційним музеєм при НАУ та Політехнічним музеєм при КПІ, де створені експозиції, на базі зібраних і переданих ним в дар музеям на довічне зберігання експонатів в складі мовних космічних магнітофонів та спеціальних магнітофонів для авіаційних та космічних радіорозвідувальних систем розробки та виробництва НДІ ЕМП.
Сьогодні Олександр Петрович працює на посадах Заступника Голови правління з питань захисту інформації – начальника комплексного науково-дослідного відділення захисту інформації «Бар’єр» Акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів» та керує ліцензійною діяльністю підприємства в галузі захисту інформації (ліцензія Адміністрації Держспецзв’язку України Наказ №115 від 15.02.2017р.).